5. 8. | Dechový orchestr Švitorka

16.00 | náměstí Míru

Odpolední koncert dechové hudba z Mělníka, založené v roce 2017. Kapelu tvoří sehraná parta zkušených hudebníků, které hraní baví. Švitorka je třináctičlenná dechovka. Dříve se této formě říkávalo malá dechová hudba.

Dechový orchestr Švitorka hraje k poslechu, k tanci i do pochodu, ale vždycky s nadšením a pro radost.

Dechovka je typický hudební žánr vzniklý spojením evropské klasické a lidové hudby. V Čechách a na Moravě má dlouhou tradici, mezi nejznámější autory dechové hudby patřili skladatelé jako Vejvoda, Kmoch, Kopecký či Osička.
Dechovka rozhodně nemusí být nuda a není určena jen seniorům – důkazem toho může být i fakt, že propojením právě dechové hudby, afroamerického folklóru a blues vznikl v USA základ pro klasický jazz.

Letní kulturní program pro celou rodinu

Přejete si dostávat newsletter Mekuc o aktuálních pořadech?

V případě, že zde vyplníte svůj e-mail k odběru tipů na pořady, udělujete souhlas s využíváním Vaší e-mailové adresy pro informování o akcích naší společnosti. Tento údaj budeme používat výhradně k tomuto účelu. Vaši adresu nepředáváme žádným dalším subjektům. V případě, že se rozhodnete svůj souhlas se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro tento účel odvolat, můžete tak učinit prostřednictvím nastavení preferencí v naší newsletterové službě, písemně na adresu společnosti nebo elektronicky na adresu prochazkova@mekuc.cz. Děkujeme Vám za důvěru, s Vašimi osobními údaji budeme zacházet zodpovědně.
* povinný údaj