27. 7. | Smysl kura

18.00  | sady u MKD

Smysl Kura je originálním představením divadla Waxwing s náznaky Dostojevského, Mallarmého, Cervantese a Gogola. které kombinuje loutky, masky a hudbu, aby vyprávělo moderní pohádku pro děti od 10 let a dospělé. Místy komický, jímavý a krutý příběh sleduje okamžiky synchronicity mezi životy propojenými náhlými zvraty štěstí a osudu, náhlou změnou z milosrdenství v neštěstí – dvě strany jedné mince, které se neustále opakují.

Požehnáno nejmenším možným tušením toho, co přijde, zobe kuře hrst obilí přímo ze špalku, zatímco se ONA pomalu blíží se sekáčkem v ruce, v zástěře. Na druhém konci města hledá stárnoucí rytíř své štěstí, které mu zmizelo spolu s mládím bůhvíkam. Dále uvidíte: rybu na suchu, jednookého démona, který je nekompromisním realistou, a demiurgického krupiéra s talentem motýlova efektu: „Je možné udržet si šťastnou hvězdu stále na obzoru? Pánové a dámy, chcete-li hrát, vsaďte!“

Pro děti od 10 let.
Vstup volný.

Letní kulturní program pro celou rodinu

Přejete si dostávat newsletter Mekuc o aktuálních pořadech?

V případě, že zde vyplníte svůj e-mail k odběru tipů na pořady, udělujete souhlas s využíváním Vaší e-mailové adresy pro informování o akcích naší společnosti. Tento údaj budeme používat výhradně k tomuto účelu. Vaši adresu nepředáváme žádným dalším subjektům. V případě, že se rozhodnete svůj souhlas se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro tento účel odvolat, můžete tak učinit prostřednictvím nastavení preferencí v naší newsletterové službě, písemně na adresu společnosti nebo elektronicky na adresu prochazkova@mekuc.cz. Děkujeme Vám za důvěru, s Vašimi osobními údaji budeme zacházet zodpovědně.
* povinný údaj