10.–18. 7. | 9.00–17.00 | Otevřená zahrada Městské knihovny

Tvoření, inspiraci i relaxaci v zelené oáze v centru města nabídne od úterý 10. 8. půvabná malá romantická zahrada Městské knihovny Mělník.

Léto je velkou oslavou barev a otevřená knihovní zahrada je velkou oslavou léta. Hry a sportovní i vzdělávací aktivity pro děti proto doprovází také oblíbená textilní dílna, pří níž si návštěvníci mohou vytvořit originální kus oděvu nebo doplněk technikami jako razítkování, tupování, nástřik přes šablony či sítotisk.

8. 7. | 16.00 | náměstí Míru | Ezopovy bajky

První prázdninové pohádkové představení přímo v historickém centru Mělníka, na revitalizovaném náměstí Míru, čeká velké i malé diváky  již tuto neděli. Divadlo KAKÁ  zdramatizovalo 12 Ezopových bajek, které předvede v loutkovém představení s autorskými písněmi, živou hudbou, svébytnou scénografií a v neposlední řadě jemným humorem nejen pro děti.
Vstup volný

Představení je součástí Mělnického kulturního léta 2018, pestrého letního festivalu, během něhož se v malebném centru Mělníka uskuteční řada kulturních akcí převážně pod širým nebem.

Medvěd hraje pro Fokus!

Na všechny koncerty bude toto léto vybíráno pouze dobrovolné vstupné. Částka z tohoto vstupného bude směřována na činnost komunitního týmu mělnické pobočky centra pro lidi s duševními poruchami FOKUS PRAHA. A o jakou činnost se konkrétně jedná? 

Protože pohyb je radost, tak ve spolupráci s Petrem Limprechtem z mělnického klubu Hansoo Taekwondo WTF cvičí klienti centra FOKUS základy nejen tohoto korejského bojového umění, ale i to, jak pracovat se svým tělem nebo jak fungovat ve větším týmu.

Ovšem co by to bylo za cvičení bez těch správných cvičebních úborů. “Tobok”, neboli originální bílý úbor pro Taekwondo symbolizuje svou barvou čistotu mysli i úmyslů. A my si myslíme, že je to další střípek, který může pomoci klientům získat zpět svou sebedůvěru do dalšího života a třeba jim i pomoci v jejich případné sportovní kariéře.

Zahajovací koncert Mekul už tuto středu!

Ve středu 20. června nás čeká v sadech u MKD od 19.30 ohnivá baskická muzika. Skvělá kapela Korrontzi – to nejlepší možné zahájení léta. I toho našeho – Mělnického kulturního.

Letní kulturní program pro celou rodinu

Přejete si dostávat newsletter Mekuc o aktuálních pořadech?

V případě, že zde vyplníte svůj e-mail k odběru tipů na pořady, udělujete souhlas s využíváním Vaší e-mailové adresy pro informování o akcích naší společnosti. Tento údaj budeme používat výhradně k tomuto účelu. Vaši adresu nepředáváme žádným dalším subjektům. V případě, že se rozhodnete svůj souhlas se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro tento účel odvolat, můžete tak učinit prostřednictvím nastavení preferencí v naší newsletterové službě, písemně na adresu společnosti nebo elektronicky na adresu prochazkova@mekuc.cz. Děkujeme Vám za důvěru, s Vašimi osobními údaji budeme zacházet zodpovědně.
* povinný údaj