21. 8. | Orchestroj a Zatrestband

nám. Míru | 20.00

Nejen swingový orchestr z Třeště Zatrestband a ORCHESTRoj, roztodivná věc, rezavopodivný objekt na kolech.

Není to ani vůz, ani maringotka, ani cisterna, je to prostě REZAVÁ DIVNOST.  Jde o hudebně-divadelní projekt, který je výsledkem sbírání zkušeností a rad, co jich orchestr Zatrestband po své cestě nabral. ORCHESTRoj je velká rezavá věc, ke které v dobrý okamžik přijde pět dobrých chlápků, vezmou nářadí, klíče a hlavně KLÍČEK, a jím stejně jako mechanické autíčko natáhnou jakousi pružinu a ta velká rezavá „věc” se začne otevírat a růst. Růst do takových rozměrů, kdy se zjistí, že v ní byl ukryt celý velký swingový orchestr. To je okamžik, kdy končí divnost a začíná zábava. Začíná muzika. Začíná radost.

ORCHESTRoj je výsledek spojení řemesla jeho tvůrce kováře Petra Píši a swingového bandu Zatrestband, jehož je kapelníkem. Roztodivné pojízdné rozkládací, rostoucí pódium, jehož mobilnost, samotný tvar a občasná kouzla nabraly podob, jaké nejsou široko daleko k vidění. Samotný orchestr, který z objektu po divadelně technické ouvertuře vykoukne, čítá 21 muzikantů a zpěváků. Třebaže je Zatrestband označován jako swingový, nelze od něj očekávat pouze swing. Technicky ORCHESTRoj ovládá pět chlápků – klikařů. Ti přistupují k objektu, točí klikami a dějí se „věci”.  Některé až jakoby popíraly zákony fyziky. Součástí představení je i důstojný „přívoz” toho nejcennějšího, co Zatrestband má – zpěvačky. Tak na stančenou!

Letní kulturní program pro celou rodinu

Přejete si dostávat newsletter Mekuc o aktuálních pořadech?

V případě, že zde vyplníte svůj e-mail k odběru tipů na pořady, udělujete souhlas s využíváním Vaší e-mailové adresy pro informování o akcích naší společnosti. Tento údaj budeme používat výhradně k tomuto účelu. Vaši adresu nepředáváme žádným dalším subjektům. V případě, že se rozhodnete svůj souhlas se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro tento účel odvolat, můžete tak učinit prostřednictvím nastavení preferencí v naší newsletterové službě, písemně na adresu společnosti nebo elektronicky na adresu prochazkova@mekuc.cz. Děkujeme Vám za důvěru, s Vašimi osobními údaji budeme zacházet zodpovědně.
* povinný údaj