31. 7. | Spitfire Company: Antiwords

Nám. Míru | 20.00

Performance ovlivněná dílem Václava Havla, především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla.
Účinkují Ludmila Rašilovová a Michaela Hradecká.

Legendární Pavel Landovský údajně během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. Podaří se performerkám překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty? V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace se představí i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost.

Představení Antiwords bylo uvedeno již ve třech kontinentech světa a sklízelo úspěch např. ve Washingtonu, New Yorku, Pekingu, Soulu, Busanu, Milanu, Oslu, Krakowě, Florencii, Berlině, Londýně a Edinburku.

Ocenění: nominace na Total Theatre Award, Edinburgh Fringe 2015, Sukces léta Divadelních novin, cena Projekt roku – festival Příští vlna/Next Wave, cena za koncept – festival Skupova Plzeń.

koncept: Miřenka Čechová, Petr Boháč
, režie: Petr Boháč
, hrají: Ludmila Něměčková, Soňa Ferienčíková, Michaela Hradecká, Jindřiška Křivánková, Tereza Havíčková, Miřenka Čechová, Klára Alexová (hrajou vždy dvě z uvedených performerek), hudba: Sivan Eldar a Karel Gott, light design: Martin Špetlík, fotografie: Michal Hančovský, masky: Paulina Skavova, výkonná produkce : Tereza Havlíčková, Barbora Repická, produkční koordinace: Ludmila Vacková, koprodukce : Spitfire Company & Palác Akropolis

Za podpory: Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, Paláce Akropolis, České Ambasády ve Washingtonu, festivalu Mutual Inspiration, Mezinárodního festivalu Nultý bod. Ve spolupráci s Českou Ambasádou ve Washingtonu, festivalem Mutual Inspiration a Mezinárodním festivalem Nultý bod. 

Více o Spitfire Company

Letní kulturní program pro celou rodinu

Přejete si dostávat newsletter Mekuc o aktuálních pořadech?

V případě, že zde vyplníte svůj e-mail k odběru tipů na pořady, udělujete souhlas s využíváním Vaší e-mailové adresy pro informování o akcích naší společnosti. Tento údaj budeme používat výhradně k tomuto účelu. Vaši adresu nepředáváme žádným dalším subjektům. V případě, že se rozhodnete svůj souhlas se zpracováním Vaší e-mailové adresy pro tento účel odvolat, můžete tak učinit prostřednictvím nastavení preferencí v naší newsletterové službě, písemně na adresu společnosti nebo elektronicky na adresu prochazkova@mekuc.cz. Děkujeme Vám za důvěru, s Vašimi osobními údaji budeme zacházet zodpovědně.
* povinný údaj